Dotace

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI DOTACÍ U NOVOSTAVBY NEBO REKONSTRUKCE RODINNÉHO DOMU

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Finanční podporu pro novostavby i pro rekonstrukce rodinných domů je možno využít s pomocí programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Jedná se o snížení energetické náročnosti budovy, což v praxi znamená u novostavby i u rekonstrukce rodinného domu doplnění stavebních konstrukcí o izolační materiály, kvalitní okna a také instalaci tepelného čerpadla a řízené ventilace domu.

 

Máte-li zájem o detailní informace, využijte našich bohatých zkušeností. Osobně s Vámi projednáme potřebné kroky a připravíme podklady k žádosti o dotaci. Jsme připraveni Vám poskytnout podrobné informace a zpracovat podklady pro žádost NZÚ, tak pro Kotlíkovou dotaci.

KOTLÍKOVÁ DOTACE

Lidé, kteří si chtějí pořídit nové tepelné čerpadlo místo starého kotle na tuhá paliva mohou žádat Moravskoslezský kraj o dotaci. Od kraje dostanou žadatelé také mimořádný příspěvek ve výši 5% z rozpočtu kraje.

V současné době se vyjednávají finanční prostředky na pokračování další vlny kotlíkových dotací. Případná 4. výzva by mohla být spuštěna nejdříve koncem roku 2021, resp. začátkem roku 2022. Podmínky 4. výzvy nejsou v tuto chvíli známy.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ VÁM PŘISPĚJE NA TEPELNÉ ČERPADLO I Z VLASTNÍHO ROZPOČTU

PŮVODNÍ KOTEL / PO REKONSTRUKCI