ROK 1996 - POČÁTEK NAŠÍ ČINNOSTI V OBORU TEPELNÝCH ČERPADEL

Zatímco v Evropě byla tato technologie už na vzestupu, u nás byl ještě “pravěk tepelných čerpadel”.
Zájemcům na výstavách jsme vysvětlovali, že “ta krabice” není lednička, ale tepelné čerpadlo, popisovali jim jak “to” funguje, ale jen málkodo věřil. Naše projekty a instalace tepelných čerpadel jsou na území celé Moravy – např. pavilon šelem v ZOO Hodonín – 40 kW, sportovní hala v Opavě – 400 kW, autosalon Lexus v Brně – 40kW i jedny z největších instalací v Evropě – budova Nová aula a budova FEI VŠB TU Ostrava – s celkovým instalovaným výkonem tepelných čerpadel 1,4 MW.

Velmi důležitý poznatek z praxe je skutečnost, že každý, kdo si u nás pořídil tepelné čerpadlo jako náhradu za původní zdroj tepla hned po první topné sezóně potvrdil, že šetří nemalé peníze, a paradoxně k tomu má doma výrazně tepleji. Nízké provozní náklady vytápění s tepelným čerpadlem nenutí majitele šetřit a snižovat vnitřní teplotu v domě.

V roce 2010 jsme založili rodinnou firmu HOT – ENERGY, stali jsme se dodavatelem spolehlivých značek evropských výrobců tepelných čerpadel (Vaillant, Buderus, Alpha Innotec, Ochsner). V té době také nastala i celková změna na trhu tepelných čerpadel v Evropě, např. v roce 2006 ztráta dominantního postavení IVT a její začlenění do koncernu BOSCH.. VAILLANT uvádí na trh svá nová, vysoce kvalitní tepelná čerpadla a také přicházejí noví výrobci..

Dnes dodáváme našim zákazníkům od projektu přes realizaci až po zajištění servisu: 

  • tepelná čerpadla evropských výrobců
  • topné soustavy 
  • systémy řízené ventilace
  • rozvody vody a odpadů

Pracujeme s těmi nejkvalitnějšími materiály tak, aby byla zajištěna dlouhodobá životnost všech komponent celé dodávky a našim cílem je dlouhodobá spokojenost zákazníků.