Rekonstrukce RD

Z uhla prach a kašel, kdybys farať kaj šel, 

tak dycky trpi pajšel, to každy haviř vi…

zpívá Pavel Dobeš a každý, kdo topí uhlím potvrdí, že v kotelně to zrovna nevoní a když třeba netáhne komín, tak ten „dym okolo peca je husty jak cyp…“ 

A esli se chcetě teho burdela v kotelní zbaviť, tuž na to je nejlepší to tepelné čerpadlo.. To praví Antek z Bartovic..

 

DEJTE KOTEL DO SBĚRU A NECHTE UHLÍ V OSTRAVĚ.

TOPTE TEPELNÝM ČERPADLEM!

Říká se, že vybavení domu je vždy pro jednu generaci..

Podle této myšlenky by se tedy mělo přistoupit k zásadní rekonstrukci po pětadvaceti letech. Jenže co dělat, když jsou během té doby uvedeny na trh nové výrobky zpříjemňující život v domě, výrobky které také zlevňují provozní náklady? Má smysl čekat takovou dobu? No určitě ne.. Pokud tepelné čerpadlo generuje ročně úsporu např. 20 tis Kč, tak čekáním přijdete ročně o tyto úspory. A už vůbec neplatí u tepelných čerpadel názor: ..“počkám až to slevní“.. Když jsme více než před dvaceti lety začínali, stála jednotka o výkonu 9 kW asi 200 tis Kč. Za ty roky se zlepšily technické parametry, výrazně se zvedl topný faktor (COP), zvýšil se komfort obsluhy avšak cena zůstala. Z těchto zkušeností vyplývá, že odkládání smysl nemá..

Naši zákazníci, kteří si pořídili tepelné čerpadlo v rámci rekonstrukce kotle, shodně uvádějí, že s instalací tepelného čerpadla zbytečně otáleli, žeměli instalaci udělat již dříve.. Často slýcháme větu: „..byl jsem hloupý, že jsem s instalací tak dlouho váhal..“

MEZINÁRODNÍ HODNOCENÍ INSTALCÍ TEPELNÝCH ČERPADEL:

NEJLEPŠÍ INSTALACE JE TEPELNÉ ČERPADLO S PLOŠNÝM KOLEKTOREM

MÁTE-LI ZAHRADU, VYUŽIJTE JI K PLOŠNÉMU KOLEKTORU! 

VÝMĚNOU KOTLE ZA TEPELNÉ ČERPADLO ZÍSKÁTE:

Každý dům má svá specifika, každý majitel jiné požadavky.. 

Během více než dvacetileté praxe jsme byli mnohokrát překvapeni a zaskočení tou spoustou povídaček, které kolují kolem tepelných čerpadel. Milionkrát jsme slyšeli, že nad kolektorem v zahradě už nic neporoste, že zmrzne zahrada.. Nikdo z těch, kteří tuto zaručenou zprávu tvrdili však nikdy nic takového neviděl. A naši zákazníci po letech provozu potvrzují, že vegetace nad kolektorem není nijak negativně ovlivněna.

A take potvrzují, že jim tepelné čerpadlo každoročně šetří nemalé peníze. Návratnost investice je nejdéle do osmi let.

TAKÉ BUDETE NEVĚŘÍCNĚ KROUTIT HLAVOU NAD NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ

Od našich zákazníků máme potvrzeno, že po výměně kotle na uhlí jsou náklady domu na vytápění levnější než cena uhlí před instalací tepelného čerpadla. Jsou spokojeni, protože jim odpadla starost o topení, starost o čištění kotle a získali spolehlivý zdroj tepla a spoustu času na své zájmy.