Zde naleznete texty a videa o zajímavostech a aktualitách z oboru tepelných čerpadel.

PROVOZNÍ NÁKLADY:

Zákazník nám po letech užívání poslal své zkušenosti s vytápěním:

„Po 4 letém provozu tepelného čerpadla Vaillant si nedokážeme představit používat pro vytápění a ohřev vody nic jiného. Stabilita s jakou čerpadlo pracuje v kombinaci s vrtem (130m) je opravdu neuvěřitelná. Je úplně jedno jestli je venku mínus 20°C. Čerpadlo je v provozu za minimální náklady – viz. obrázky spotřeby čerpadla. Při spotřebě v průměru 4500kw/rok je cena za vytápění rodinného domu (170m2) s cenou za 1kw (2,4kč) 10800,-kč. Nově jsme nainstalovali výměník, kterým čerpadlo dokáže dům chladit a obrátit logiku (namísto topení – chladí) a po prvních dnech používání si nemůžeme vynachválit, v domě je krásný chládek 23°C, který je opravdu ve 35°C venkovní teploty k nezaplacení – viz. obrázek spotřeby chlazení 8kw za celý víkend (20,-kč).

detaily o stavbě zde

recoCOMPATC exclusive se představuje

3v1: tepelné čerpadlo, bojler, rekuperace Novinku roku 2020 jsme jako první instalaci v ČR  toto tepelné čerpadlo instalovali v novostavbě rodinného donu u Nového Jičína. A první rok provozu proběhl k absolutní spokojenosti zákazníka. 
 

MONOBLOK NEBO SPLIT?

Zde je popsán rozdíl mezi těmito konstrukcemi tepelných čerpadel

“UNIVERZÁLNÍ” TEPELNÉ ČERPADLO

připojitelné k plošnému kolektoru
ke geotermálnímu vrtu
pro odběr tepla ze vzduchu

NEREZOVÉ BOJLERY ACV S DOŽIVOTNÍ ZÁRUKOU

Všechny ACV produkty jsou vyráběny ve dvou výrobních závodech s celkovou plochou 45.000 m².
Obě lokality jsou certifikovány dle ISO 9001 (2015). ACV neustále investuje s cílem zvýšit produktivitu na obou místech a zlepšit své konkurenční postavení na celosvětovém trhu.

INSTALACE ZA POLÁRNÍM KRUHEM

 V jedné hodně odlehlé části Švédska, 235 km severně od polárního kruhu, se nachází vesnice Naimakka. Jejím jediným obyvatelem je Åke, 80letý muž, který je zodpovědný za meteorologickou   stanici, která se zde nachází. Žije tady celý život. Nemívá moc návštěv a není divu, protože teploty zde mohou klesnout až pod -40 °C. Jednoho dne však Åke dostal nápad, jak sem přilákat více návštěvníků: přeměnit Naimakku v nejútulnější místo ve Švédsku

ZÁVĚSNÉ TEPELNÉ ČERPADLO

Vaillant geoTHERM 3kW pro pasivní domy,  bytové jednotky s centrálním vrtem nebo zemním kolektorem

CHCETE VĚDĚT JAKO FUNGUJE TEPELNÉ ČERPADLO?

 Vynález tepelného čerpadla je připisován rodákovi z Nového Jičína Petru Ritterovi von Rittinger, který se věnoval především rozvoji těžby uhlí. V roce 1855 ale zkonstruoval zařízení, ze kterého se v současné době stává hit, tepelné čerpadlo. Jeho princip se poprvé aplikoval před 150 lety. Princip funkce je dobře znázorněn v animaci.