PÉČE O TOPNÝ SYSTÉM

Pro dlouhou životnost tepelného čerpadla je důležitá čistota topné soustavy. A jak ji zajistit? Hraje zde roli několik faktorů, což je návrh vhodného typu, výkonu tepelného čerpadla a také kvalita topné soustavy a nosné kapaliny. V praxi se nám osvědčuje použití filtrů i chemických přípravků FERNOX pro jejich vysokou provozní spolehlivost a snadnou obsluhu.

TF 1 TOTAL FILTER

Jak to funguje? Zatím každý zákazník položil tuto otázku a proto jsme zde umístili ilustrační animaci.
Podívejte se  a bude Vám to jasné..

INHIBITOR? CO JE TO?

Aby zůstala zachována správná funkčnost topného systému a neklesala jeho účinnost, musí být zabráněno usazování nečistot a minerálů v celém systému.

Inhibitor koroze je chemická látka, která přidáním do topné vody snižuje korozivní působení na kovové materiály

Účinnost inhibitoru koroze je funkcí mnoha faktorů, například složení tekutiny, způsobu proudění tekutiny apod. Při vhodné volbě inhibitoru koroze a jeho množství lze dosáhnout vysoké účinnosti, 90–99 %. Po aplikaci vytvoří tenký film na povrchu materiálu a ten pak brání přístupu korozivní látky k materiálu vázáním rozpuštěného kyslíku v topné vodě.

 

Biocide AF-10? to zas je k čemu?

Jsou to řasy a bakterie, které samovolně vzniknou v každé nízkoteplotní topné soustavě. Tepelná čerpadla jsou v této kategorii zdrojů tepla na prvním místě a proto je péče o trubky v podlaze pomocí biocidů velmi důležitá. Jistě každý chápe, že povlak mikroorganizmů na vnitřní stěně trubky podlahového topení nepůsobí příznivě na topný faktor tepelného čerpadla.

Jak vyčisti filtr TF1

Nemusíte volat servis, utrácet peníze. Filtr TF1 lze snadno čistit a zvládne to každý. A jestli jste ztratili návod na čištění, podívejte se na video