2020 – Rekonstrukce domu – Tepelné čerpadlo zeměvoda s plošným kolektorem, podlahové topení

0 kW
je celková tepelná ztráta domu
0 kW
je výkon tepelného čerpadla Vaillant VWF 157/4
0 m
potrubí je v plošném kolektoru
0
jsou předpokládané roční náklady domupro dvě rodiny

Totální rekonstrukce domu s pomocí

Tato stavba procházela po generace jen drobnými úpravami s použitím prostředků a materiálů, jež byly v daném momentě k dispozici a tato metoda “lepení vlaštovčího hnízda” byla ukončena až v roce 2018 rozhodnutím nejmladší generace zásadně změnit stavbu. Na původním půdorysu staré stavby nyní vzniká úplně nový dvougenerační rodinný dům s využitím nejnovějších materiálů a technologií. Naše firma v této moderní budově dodává celý topný systém…

Horní snímek je dům po rekonstrukci, levý je původní dům před rekonstrukcí

financování s využitím dotačního titulu Nová zelená úsporám

.. Úvodem jsme majitelům zpracovali základní hodnocení stavby pro využití financování v programu Nová zelená úsporám. Nikdo v rodině nevěděl, že při rekonstrukci domu lze využití dotačního programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM a zajistit si tak nemalou finanční injekci na stavbu moderního domu. Z programu NZÚ lze totiž finančně podpořit investice do kvalitních oken, izolačních materiálů ve střeše, v podlaze i obvodového pláště domu, rekuperace vzduchu. Cílem podpory je minimalizovat energetické nároky budovy. A v kombinaci s vhodným typem tepelného čerpadla lze ještě získat i další finanční bonus.

a Kotlíkové dotace

Původní zdroj tepla, což byl starý kotel na tuhá paliva byl nahrazen tepelným čerpadlem země/voda Vaillant flexoTHERM VWF 157/4 v kombinaci s podlahovým topením v celé stavbě. Tento zdroj byl zvolen pro svou vysokou provozní spolehlivost v kombinaci s minimální nároky na údržbu a také proto, že v podhůří Jeseníků, kdy bývají dlouhé a tvrdé zimy je tento typ vhodnější než duchové tepelné čerpadlo. Připravili jsme veškeré podklady k registraci v programu Kotlíkové dotace a po vyhlášení 3. vlny jsme ji ihned provedli. Díky našim zkušenostem tak majitelé získali další peníze na tuto nemalou investici.

přineslo majitelům nemalou finanční injekci pro stavbu

Práce se zpočátku zdržela díky nečekaným překvapením, které přináší každá rekonstrukce starého domu, což nakonec znamenalo půlroční zpoždění oproti původnímu harmonogramu. Výsledný efekt celé rekonstrukce je však dokonalý..

Celý dvougenerační dům vytápí tepelné čerpadlo země/voda, které odebírá energii z plošného kolektoru pod zahradou za domem. Podlahové topení pak zajišťuje maximální tepelnou pohodu a umožňuje využít nejvyššího topného faktoru tím, že celý topný systém je zpracován i zhotoven dle našich dlouholetých zkušeností a dle přesné projektové dokumentace. Teplota topné vody i v největších mrazech pod -15ºC nepřesáhne 38ºC..