UŽITEČNÉ INFORMACE

Abyste nemuseli komplikovaně hledat na internetu, jsou zde pro Vás naše poznatky a praktické informace, na které se nejčastěji ptáte při jednáních o instalaci tepelného čerpadla. 

Je lepší tepelné čerpadlo země/voda nebo vzduch/voda?

posuďte sami.. níže jsou uvedeny hlavní rozdíly dané principem těchto technologií, provozními zkušenostmi zákazníků, našimi zkušenostmi z montáží.. Z dlouhodobého pohledu provozu a ve vztahu k investici jsme přesvědčeni, že investovat do tepelného čerpadla s plošným kolektorem je výhodnější. Pokud tedy máte dostatečně velký pozemek, neváhejte a pořiďte si tepelné čerpadlo s plošným kolektorem. A při pokládce plošného kolektoru od nás získáte dárek – zajistíme vám zahradu bez krtinců!

Výhody tepelného čerpadla země/voda

  • nižší požadavky na údržbu
  • delší životnost min. o pět let
  • nižší provozní náklady o 10-30%
  • nižší hlučnost
  • možnost pasivního chlazení

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

  • jednodušší instalace
  • levnější investice

Je lepší tepelné čerpadlo země/voda nebo vzduch/voda?

tato otázka trápila v podstatě celou evropskou „kumpanii“ výrobců, proběhla velká testovací akce všech typů tepelných čerpadel a když shrneme výsledky rozsáhlých měření, tak: nejlépe se umístilo tepelné čerpadlo s plošným kolektorem, druhé místo zaujal klasický „vzducháč“ a díky vysokým pořizovacím nákladům zaujalo třetí místo zemní čerpadlo s vrtem. Ovšem při hodnocení efektivity provozu jsou na tom zemní čerpadla s dosaženými sezonními topnými faktory SPF 3,6 – 3,9 podstatně lépe než vzduchová. Ta dosáhla hodnot jen 2,6 – 2,9. (Vyšší hodnoty platí pro podlahové topení)

nejlepší tepelné čerpadlo?

Připustíme – li při výběru tepelného čerpadla myšlenku, že podle odborných hodnocení je nejlepší instalace typu země/voda, objeví se otázka: „které je tedy nejlepší?“ Tento nejčastěji kladený dotaz vyvolal potřebu srovnání a proto jsme zde pro vás umístili přehlednou tabulku významných evropských výrobců, kteří jsou současně i zastoupeni na českém trhu a nositelé EHPA certifikátu

ŽÁDOST O PŘIPOJENÍ K DISTRIBUČNÍ SOUSTAVĚ

Chcete-li instalovat tepelné čerpadlo, před vlastní instalací nezapomeňte nejdříve podat žádost o připojení tepelného čerpadla. Tím předejdete komplikacím při schvalování po instalaci a také včas budete mít jistotu, že zakoupené tepelné čerpadlo budete moci provozovat ve zvýhodněné sazbě.

PROTOKOL O INSTALACI TEPELNÉHO ČERPADLA

Máte-li nainstalováno tepelné čerpadlo Vaillant, potřebujete k přidělení sazby na tepelné čerpadlo pro Váš dům podat žádost na ČEZ DISTRIBUCE ve vyplněném formuláři – protokol o instalaci TČ. V tomto formuláři jsou požadovány technické parametry tepelných čerpadel.

PROVOZNÍ HODNOTY ČERPADEL VAILLANT

tabulka hodnot aroTherm
VAILLANT arTHERM VWL 85
tabulka hodnot aroTherm

PROVOZNÍ HODNOTY ČERPADEL BUDERUS

PROVOZNÍ HODNOTY BUDERUS