Centrální větrání

CENTRÁLNÍ VĚTRACÍ SYSTÉM

Moderní systémy řízeného větrání větrání zajišťují optimální výměnu vzduchu požadovanou hygienickými předpisy, snižují náklady na vytápění a po celý rok zajišťují příjemné vnitřní klima. Používáme prvky vyvíjené německými výrobci VAILLANT, BOSCH nebo švýcarskou firmou ZEHNDER, která má více než 40 let zkušeností s jejich vývojem a výrobou. Vzájemně perfektně sladěné jednotlivé součásti se vyznačují maximální funkčností a dlouhou životností.

Ať už se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci, jako stavebník dnes musíte vzít v úvahu spoustu faktorů: platné směrnice a stavební předpisy, komfort a zdraví uživatelů stavby, otázku energií a u financování investiční a provozní náklady..

Současné, díky zateplení vzduchotěsné pláště budov sice snižují spotřebu energie, zabraňují však přirozené výměně vzduchu. Moderním a dlouhodobě udržitelným řešením je zde řízená ventilace, která, je-li dobře provedena, poskytuje zdravou, komfortní a energeticky účinnou alternativu k větrání okny a zaručuje optimální kvalitu vzduchu v interiéru pro ještě vyšší komfort bydlení. Navíc, díky rekuperaci tepla, zajišťuje i úsporu energie a tedy provozních nákladů stavby.

PROČ POUŽÍT CENTRÁLNÍ VENTILAČNÍ SYSTÉM?

VÝZNAM ŘÍZENÉHO VĚTRÁNÍ S REKUPERACÍ TEPLA ROSTE

  • Trend stavět dokonale těsné domy klade větší důraz na zdravé vnitřní klima

  • Zpřísňující se evropská legislativa zvyšuje význam řízeného větrání

  • Nová vyhláška 264/2020 Sb s účinností od 1.9.2020 zpřísňuje minimální požadavky na energetickou náročnost budov

  • Stavitelé nových rodinných domů musí zlepšit jejich vlastnosti tak, aby odpovídaly zpřísněným předpisům

  • Pro získání stavebního povolení musí být dle vyhlášky 264/2020 Sb PNEB v kategorii C. Od 1.1.2022 budou požadavky dle novely této vyhlášky ještě přísnější a větrání s rekuperací tepla bude nezbytné téměř v každé novostavbě domu