zde jsou aktuality, provozní zkušenosti, videa o zajímavostech  z oboru tepelných čerpadel.

PASIVNÍ CHLAZENÍ

Teploty zemních kolektorů jsou v letním období 10-15ºC, teploty ve vrtu jsou ještě nižší, což je ve srovnání s teplotou vzduchu přes 30ºC nízká teplota využitelná k ochlazení domu. Pasivní chlazení pracuje s přirozenou teplotou okolí. Chladící voda odebírá teplo z vnitřního prostoru budovy a následně ho odvádí ven (např. do země nebo podzemní vody). Při pasivním chlazení je kompresor tepelného čerpadla vypnut a běží pouze oběhová čerpadla primárního okruhu a topného systému. Chlad ze země (primární okruh) se přes vodní výměník přenáší do interiéru (sekundární okruh) pouze pomocí oběhových čerpadel. Spotřeba elektřiny je jen pár wattů.

vyjádření majitele:

„Po 4 letém provozu tepelného čerpadla Vaillant si nedokážeme představit používat pro vytápění a ohřev vody nic jiného. Stabilita s jakou čerpadlo pracuje v kombinaci s vrtem (130m) je opravdu neuvěřitelná. Je úplně jedno jestli je venku mínus 20°C. Čerpadlo je v provozu za minimální náklady – viz. obrázky spotřeby čerpadla. Při průměrné spotřebě 4500kWh/rok je cena za vytápění rodinného domu (170m2) s cenou za 1kw (2,4kč) 10800,-kč. Nově jsme nainstalovali systém pasivního chlazení, kterým čerpadlo dokáže dům chladit. V domě je krásný chládek 23°C, který je ve srovnání s venkovní teplotou 35°C velmi příjemný.  – viz. obrázek spotřeby chlazení 8kw za celý víkend (20,-kč).

detaily o stavbě zde

PROVOZNÍ NÁKLADY:

Ve sloupcových grafech jsou zobrazeny roční spotřeby elektrické energie po jednotlivých měsících.

Graf 1: roční spotřeba elektřiny v roce 2018 = 4325 kWh

Graf 2: roční spotřeba elektřiny v roce 2019 = 4295 kWh

Graf 3: roční spotřeba elektřiny v roce 2020 = 4836 kWh

Graf 4: třídenní spotřeba elektřiny pro pasivní chlazení je 8 kWh (tedy 2,6 kWh/den)

detaily o stavbě zde

recoCOMPATC exclusive se představuje

3v1: tepelné čerpadlo, bojler, rekuperace Novinku roku 2020 jsme jako první instalaci v ČR  toto tepelné čerpadlo instalovali v novostavbě rodinného donu u Nového Jičína. A první rok provozu proběhl k absolutní spokojenosti zákazníka. 
 

MONOBLOK NEBO SPLIT?

Na videu je velmi srozumitelně znázorněn rozdíl mezi konstrukcí split a monoblok. Jako vždy má každý způsob své výhody i nevýhody. Je dobré vědět, že monobloková tepelná čerpadla Vaillant aroTHERM plus
mají maximální výstupní teplotu až 75ºC, což lze s výhodou využít při řešení zdroje tepla u starších rodinných domů s radiátory.

“UNIVERZÁLNÍ” TEPELNÉ ČERPADLO

připojitelné k plošnému kolektoru
ke geotermálnímu vrtu
pro odběr tepla ze vzduchu

NEREZOVÉ BOJLERY ACV S DOŽIVOTNÍ ZÁRUKOU

Všechny ACV produkty jsou vyráběny ve dvou výrobních závodech s celkovou plochou 45.000 m².
Obě lokality jsou certifikovány dle ISO 9001 (2015). ACV neustále investuje s cílem zvýšit produktivitu na obou místech a zlepšit své konkurenční postavení na celosvětovém trhu.

INSTALACE ZA POLÁRNÍM KRUHEM

 V jedné hodně odlehlé části Švédska, 235 km severně od polárního kruhu, se nachází vesnice Naimakka. Jejím jediným obyvatelem je Åke, 80letý muž, který je zodpovědný za meteorologickou   stanici, která se zde nachází. Žije tady celý život. Nemívá moc návštěv a není divu, protože teploty zde mohou klesnout až pod -40 °C. Jednoho dne však Åke dostal nápad, jak sem přilákat více návštěvníků: přeměnit Naimakku v nejútulnější místo ve Švédsku

ZÁVĚSNÉ TEPELNÉ ČERPADLO

Vaillant geoTHERM 3kW pro pasivní domy,  bytové jednotky s centrálním vrtem nebo zemním kolektorem

CHCETE VĚDĚT JAKO FUNGUJE TEPELNÉ ČERPADLO?

 Vynález tepelného čerpadla je připisován rodákovi z Nového Jičína Petru Ritterovi von Rittinger, který se věnoval především rozvoji těžby uhlí. V roce 1855 ale zkonstruoval zařízení, ze kterého se v současné době stává hit, tepelné čerpadlo. Jeho princip se poprvé aplikoval před 150 lety. Princip funkce je dobře znázorněn v animaci.