HOTENERGY projekt

JEDINĚ DOBRÝ PROJEKT VÁM ZAJISTÍ OPTIMÁLNÍ PROVOZ TOPNÉ SOUSTAVY S MINIMÁLNÍMI PROVOZNÍMI NÁKLADY!

SRDCE DOMU JE ZDROJ TEPLA

Tepelná pohoda je základ spokojeného bydlení, projekt topení je základ tepelné pohody.

Tepelné čerpadlo si kupujeme proto, abychom měli doma příjemné teplo a současně aby se investice do tohoto zdroje tepla vrátila co nejdříve. Nemá tedy smysl pořídit si drahé zařízení a nevyužít jeho vlastnosti. Je to zdroj velmi citlivý na chyby, kde každý detail může znamenat nižší topný faktor, tedy delší návratnost investice.
Úsporný provoz vašeho tepelného čerpadla má základ v projektu topné soustavy!

TOPNÉ SYSTÉMY

Základní dělení topných systémů u tepelných čerpadel je NÍZKOTEPLOTNÍ – s teplotou topné vody do 45 °C a VYSOKOTEPLOTNÍ – s teplotou topné vody do 65 °C. U novostaveb převládá nízkoteplotní systém topení, ať už se jedná o podlahové nebo stěnové či stropní vytápění. U rekonstrukcí topného zdroje jde většinou o radiátorový vysokoteplotní systém. Avšak i tyto domy mohou být vytápěny tepelným čerpadlem. A dosažitelné úspory ve srovnání s plynovým topením jsou přes 50% původních ročních nákladů na energie.

UMÍ I OHŘÁT TEPLOU VODU

Nevíme, kde se v poslední době berou informace o tom, že nemá smysl ohřívat bojler tepelným čerpadlem. Asi tyto informace pramení od dodavatelů, kteří neumí (nebo nechtějí??) komplexně řešit požadavky investora. Pokud má tepelné čerpadlo topný faktor 3 a výkon 6 kW, pak ohřeje bojler třikrát rychleji než bojler s topnou spirálou o výkonu 2kW. A to se vyplatí, nebo ne?